Nefesle Doymak

Cem Şen


Bedenin yemek yemeyi durdurmasını sağlayan pek çok nefes tekniği vardır. Bu teknikler içinde en yumuşak olanını sizler için seçtim. Her ne kadar yumuşak bir teknik olsa da yemek yeme ihtiyacınızı tümüyle ortadan kaldırma ihtimali bulunuyor. Eğer böyle bir şey ile karşılaşırsanız, yemek yemediğiniz süreyi 24 saatten fazla artırmamanızı tavsiye ediyorum. Yemek yeme ihtiyacınız tümüyle kesilirse çalışmayı bırakın ve bedeninizin eski haline dönmesine izin verin.

Bu kitaba özellikle hafif bir teknik seçmemin nedeni sizin yeme ihtiyacınızın tümüyle ortadan kalkmasını istememem. Bunun yerine yediklerinizin miktarı azalabilir ve bu arada sebze ağırlıklı bir beslenme uygulayabilirsiniz. Eğer bu nefes tekniğini uygulayıp sebze ve meyve ağırlıklı bir beslenme ile bedeninizi arındırmak isterseniz süreyi ilk başlarda 3 gün ile sınırlayın ve kesinlikle 1 haftanın üzerine çıkmayın!

Bu sürede mutlaka su içmeyi sürdürün.

Bedenin doğal olarak yemek yemeyi bırakması Çin dilinde Bigu olarak adlandırılır. İleri seviye tekniklerde beden yalnızca enerji ile beslenir. Buna qi ya da yaşamsal enerji ile beslenmek denir. Bunun için daha ileri teknikler bulunmaktadır ve bu teknikler üç enerji alanının açılıp bu enerji alanlarının birbirleri ile birleştirilmesini gerektirmektedirler. Bu nedenle burada anlatılan tekniği ılımlı bir şekilde kullanmalı ve bu teknikten yalnızca aşırı yeme ihtiyacınızı denetim altına alırken faydalanmalısınız.

Bütün uyarılarımı dikkate alacağınıza inanıyor ve şimdi size nefesle beslenme yönteminin ilk tekniğini öğretmeye başlıyorum. Bu teknik sizin kendinize zarar vermenize engel olacak kadar ılımlı bir tekniktir ama yine de çalışmada aşırıya kaçmamayı asla unutmamalısınız.


 

Doyurucu Nefes

Hazırlık: Bir sandalyenin kenarına oturun. Ayaklarınız yere bassın ve geriye yaslanmayın, ayaklarınızın arasında omuzlarınızın genişliğinde bir açıklık olsun. Ellerinizi, avuçlarınız yukarıya bakacak şekilde rahatça bacaklarınızın üzerine koyun. Bedeniniz doğal bir şekilde dik olsun.

Uygulama:

 Nefeslerinizi sakinleştirin. Bir süre bedeninizin doğal bir şekilde nefes alıp vermesini izleyin. Hava burnunuzdan girsin ve burnunuzdan çıksın. Nefeslerinizin gittikçe daha 2 derin, uzun ve yumuşak olmalarını izleyin. Doğal ama uzun ve yumuşak nefesler alın. 5 dakika kadar bu şekilde nefes alıp vermeyi sürdürün.

Şimdi burnunuzdan nefes almaya başladığınızda midenizin gittikçe büyüdüğünü ve genişlediğini hissedin.

Ağzınızdan nefes vermeye başladığınızda midenizin iyice küçüldüğünü hayal edin.

Bu şekilde 5 kez nefes alıp verin.

Şimdi burnunuzdan nefes alırken zihninizi tümüyle boş bırakın ve ağzınızdan nefes verirken midenizin 10 kat, 20 kat ve 100 kat küçüldüğünü hayal edin.

Bu şekilde 5 kez nefes alıp verin.

Şimdi karnınızın alt kısmındaki alt enerji merkezine doğru nefes alıp vermeye başlayın. Bu sırada kendi kendinize yüksek sesle şunları söyleyin:

Ter deliklerim açık ve evrensel enerjiyi içime çekiyorum (3 kez).

Kendimi aç hissetmiyorum (3 kez).

İhtiyaç duyduğum besini evrensel enerjiden alıyorum (3 kez).

Karnınızın alt kısmındaki alt enerji merkezine doğru nefes alıp vermeyi sürdürün. Bu sırada kendi kendinize yüksek sesle şunları söyleyin:

Midem kapandı (3 kez).

Artık enerjimi evrenden alıyorum (3 kez).

1 gün (en fazla 2 gün) bu durumda kalacağım (3 kez).

 Şimdi avuçlarınızı göbek deliğinizin önüne getirin. Erkeklerde sol el altta sağ el üstte, kadınlarda sağ el altta sol el üstte olsun. Elleriniz göbek deliğinizin önünde olsun ya da derinize belli belirsiz temas etsin.

Evrendeki tüm enerjinin küçüldüğünü hayal edin. Evrende bulunan tüm enerji küçük bir enerji topu oluşturacak şekilde sıkışsın. Sıkışan bu enerji topunun avuçlarınıza geldiğini hayal edin.

Şimdi avucunuzdaki enerji topunu, avuçlarınızla birlikte karın deliğinizden başlayarak dışa açılan spiraller şeklinde karın boşluğunuzda hareket ettireceksiniz. İlk önce ellerinizi 0 soldan sağa ve dışarıya doğru büyüyen bir spiral oluşturacak şekilde döndürün. Ellerinizle ve avucunuzdaki enerji topuyla soldan sağa doğru ve gittikçe büyüyen 9 daire çizeceksiniz. Daire büyüdüğünde göğüs kafesinizin altına ve kasıklarınıza kadar yayılmış olacak.

Ardından hareketin yönünü tersine döndürün ve bu kez içeriye doğru küçülen 9 daire çizdirin. En son dairede elleriniz yeniden göbek deliğinizin üzerine gelecektir.

Şimdi avucunuzdaki enerji topunun alt enerji merkezinize doğru itildiğini ve içeriye girdiğini hissedin.

Avuçlarınızı birbirine sürtüp iyice ısınmalarını sağlayın. Isınan avuçlarınızla gözlerinizin üzerini örtün. Avuçlarınız halen gözlerinizi kapatırken gözlerinizi açm ve ardından avuçlarınızı gözlerinizden çekin.

Avuçlarınızla yüzünüzü, boynunuzu, ensenizi ve boğazınızı süpürün.

Parmaklarınızı bir tür tarak gibi kullanarak 9 kez parmaklarınızı saçlarınızın içinden geçirin ve kafa derinize masaj yapın.

Omuzlarınıza, kollarınıza, belinize, göğsünüze, bacaklarınızın üstüne ve altına avuçlarınızla vurun.

Belinizi, böbreklerinizin bulunduğu bölgeyi avuçlarınızla ovun.

Ek:

Çalışmayı uyguladığınız sürece, sabah kalkar kalkmaz eğer erkekseniz 500 gr, kadınsanız 300 gr kadar suyu yavaş yavaş için. Suyu içerken ayakta durun.

Suyu içtikten hemen sonra en az 100 adım atarak yürüyün.

Yararları:

Hastalıkların iyileşmesini hızlandırır.

İç organları temizler.

Kilonuzu dengeler.

Bedendeki toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Kullanılan ilaçların etkilerini artırır.

Cildi canlandırır.

Bedensel dayanıklılığınızın artmasını sağlar.

Zihninizi canlandırır.

 

 

 


 


Ana Sayfaya Dönmek İçin Tıklayın 

  www.aymavisi.org  
 

 

 

 

 
 + Büyüt | - Küçült  
Egzersiz