Kişisel Gelişim

 

 

Hayatınızda Neyi İstemediğinizi Bulun

Elaine St James


ÖNCELİKLERİNİZİN NELER OLDUĞUNU keşfetmenin yanı sıra, artık hayatınızda neleri istemediğinizi de belirleyin. Bu zor ayırt edilen bir farktır ama yapılması önemlidir.

İç huzurumuza erişebilmemizi bloke eden pek çok zihinsel, duygusal ve psikolojik çöplüğün hayatımızda ve zihnimizde birikmesine izin veririz.

Bu çöplükte, bize öyle yapmamız ya da öyle yapılması gerektiği söylendiği için yapmak istemediğimiz şeyleri yapmaya devam etmemiz vardır.

Bu çöplükte, artık manevi gelişimimize katkıda bulunmadığı için ilişkimizin anlam ifade etmediği insanlarla vakit geçirmeye devam etmek vardır.

Bu çöplükte, yapmaktan mutluluk duymadığımız işte çalışmak vardır.

Bu çöplükte, ne kadar pek çoğu yapmak istediğimiz şeyler de olsa, aynı anda çok fazla şeyi yapmayı istemek vardır.

Bu çöplükte, yapmak istediğimiz şeyleri yeterince yapamamak vardır

Bu çöplükte, boş dedikodularla meşgul olmak ve enerjimizi boşa harcayıp kendimizi kirlenmiş hissettiren anlamsız sohbetler vardır.

Şaşırtıcı miktarda çöplük, geçmişte olup bitmiş ve artık değiştiremeyeceğimiz olayları, yeniden yaşama alışkanlığının içinde mevcuttur. Yahut asla gerçekleşmeyecek gelecek olaylar tarafından rahatsız edilmek vardır bu çöplükte. Bu çöplük, yargı ve yakıcı düşüncelere sahip olmayı içerir.

Hayatınızda ahenk oluşturmaya başladıkça bu şeylerin çoğunun kendiliğinden yolunuzdan çekildiğini göreceksiniz. Ancak bazı şeylerin ortadan kalkması sizin çabanıza ihtiyaç duyar.

Günlüğünüzle oturup manevi gelişiminizde size engel olan şeylerin bir listesini önümüzdeki günlerde yapın. Sonra da onlardan kurtulmak için bir plan oluşturun.

 

 

 


 


Ana Sayfaya Dönmek İçin Tıklayın 

  www.aymavisi.org  
 

 

 

 

 
 + Büyüt | - Küçült