Kişisel Gelişim

 

 

Evrende Yüreğin Kadar Yer Kaplarsın

Hasan Kocabey


Kalbinin sesini duyuramıyorsan evrene, avazın çıktığı kadar bağırsan da boş, boş yere. “İnsan, evrende gövdesi kadar değil yüreği kadar yer kaplar” demiş Yaşar Kemal.

Ruhça susup bedence konuşulan günümüzde içiniz değil de sadece yüzünüz mutluymuş gibi gülüyorsa, mutlu olmadığınızı kabul etmelisiniz ve kusura bakmayın ama siz bu evrende sadece mental olarak varsınız... Ruhunuz kim bilir nerelerde?..

Mutlu olmak istiyor musunuz? Bu çok önemli soruyu kendimize yönelterek başlamalıyız mutlu kalma işine. Geçmişten gelen hatalarımızı ve keşkelerimizi tamamen çöpe atıp geçmişteki kendimizle barışmalı, geçmişin sıkıntılarını geleceğe taşımaktan vazgeçmeliyiz ivedilikle.

Aynı şekilde gelecekle ilgili her türlü kaygı ve endişelerimizi de bir tarafa bırakmalı, kendimizi kucaklamalıyız sevgi ile. Başkalarının bizi mutlu etmesinden önce biz kendimizi mutlu etmeliyiz. Bunun adı Polyannacılık olsa bile... Şimdi sorun bakalım kendinize! Kelebek olup uçmak varken bir gün bile olsa, tırtıl olarak kalıp uçamayacağınıza inanmak mıdır değerli olan?..


 

 

 

 

 


 


Ana Sayfaya Dönmek İçin Tıklayın 

  www.aymavisi.org  
 

 

 

 

 
 + Büyüt | - Küçült